4 maja

Dyrektor

Obchody Świąt Majowych

Miesiąc maj obfituje w święta narodowe, jest więc okazją do rozmowy o patriotyzmie, o znaczeniu Ojczyzny w naszym życiu i symbolach narodowych.

W przedszkolu przez cały tydzień rozbudzaliśmy zainteresowanie dzieci historią naszego kraju. Dzieci poznawały nasze symbole narodowe, słuchały – w ciszy i z odpowiednią powagą hymnu narodowego, rozmawiały na temat postaw patriotycznych, poznawały najważniejsze miasta Polski i legendy z nimi związane a na zajęciach plastycznych wykonywały piękne prace związane z naszym krajem.

4 maja odbył się w przedszkolu uroczysty apel z okazji Święta Flagi i Konstytucji 3 Maja. Dzieci tego dnia ubrane były
w strój galowy. Apel rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego. Przedszkolaki zaprezentowały wiersze o tematyce patriotycznej, a także zaśpiewały piosenki o Polsce. Uroczystość ta na długo pozostanie w sercach naszych dzieci, które słowem i piosenką oddały szacunek swojemu krajowi. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach przedszkolaki od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.