Organizacja pracy

Organem prowadzącym nasze przedszkole jest Gmina Wieliczka; nadzór pedagogiczny sprawuje Małopolski Kurator Oświaty z siedzibą w Krakowie.

W przedszkolu znajdują się trzy oddziały po 25 dzieci. Sale dydaktyczne są jasnei przestronne, wyposażone w piękne zabawki, oraz bogatą bazę pomocy dydaktycznych, które pomagają w zaspokajaniu dziecięcych potrzeb rozwojowych. Posiadamy dwie łazienki wyposażone dodatkowo w brodzik z prysznicem.

Do budynku przedszkola przylega wspaniały ogród, wyposażony w sprzęt sportowy oraz miejsce do zabaw ruchowych i piaskownicę. Altana i ławeczki pod drzewami zapewniają chwile odpoczynku po intensywnych zabawach.

Przedszkole posiada samodzielną, nowoczesną kuchnię, w której przygotowywane są zdrowe posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Między posiłkami dzieci mają stały dostęp do wody pitnej. Serwujemy wiele warzyw i owoców; dbamy o to, aby posiłki były dobrze zbilansowane i pozbawione produktów wysoko przetworzonych, aby było zdrowo, smacznie i kolorowo.

Nasza kadra to miły i przyjazny personel administracyjno-obsługowy oraz zespół nauczycieli z wysokimi kwalifikacjami w zakresie pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. To pasjonaci zamieniający salę przedszkolną w laboratorium, obserwatorium lub klub dyskusyjny.Dzięki uważnym obserwacjom i doświadczeniu, potrafią zauważyć i zrozumieć indywidualne potrzeby każdego dziecka. Ścisła współpraca ze specjalistami (logopeda, psycholog) pozwalana szybkie zdiagnozowanie deficytów i potrzeb każdego dziecka, co skutkuje właściwą pomocą w jego indywidualnym rozwoju zgodnie z wrodzonym potencjałem i możliwościami.

Dzieci uczą się języka angielskiego w ramach podstawy programowej, mają także zajęcia muzyczno- ruchowe – rytmika. Zajęcia rytmiczne odbywają się jeden raz w tygodniu dla wszystkich grup.

W naszym przedszkolu panuje przyjazna dziecku atmosfera, dlatego nasi wychowankowie lubią tu przebywać i chętnie wracają do nas jako absolwenci, wolontariusze, czy kolejne pokolenie, które przyprowadza do przedszkola swoje pociechy.Realizujemy wiele projektów ogólnopolskich, bierzemy udział w różnych akcjach charytatywnych, organizujemy spotkania z ciekawymi ludźmi, dogoterapię; organizujemy uroczystości przedszkolne zgodnie z kalendarzem imprez, a także wyjeżdżamy na wycieczki,zielone przedszkola, do teatru.

W pracy naszej stawiamy przede wszystkim na wszechstronny rozwój powierzonych nam dzieci, oraz na ich bezpieczeństwo.

Serdecznie zapraszamy do naszej placówki!