6 grudnia

PODARUJ ZNICZ NA KRESY

Przedszkole Samorządowe w Śledziejowicach odpowiedziało na piękną akcję zorganizowaną przez Górnośląski Oddział Stowarzyszenia Wspólnota Polska w Bytomiu – „PODARUJ ZNICZ NA KRESY”. Akcję rozpowszechniły nasze wielickie media, Dziennik Polski, a ku naszej ogromnej radości dołączyła do nas Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Wieliczce.Wspólnie ze Szkołą Podstawową zorganizowaliśmy zbiórkę zniczy, które 1 listopada zapłoną na zapomnianych, polskich grobach, znajdujących się na starych, kresowych nekropoliach w Borysławiu, Chmielnickim, Drohobyczu, Lwowie, a także Samborze, Stryju oraz w miejscach pamięci narodowej na terenie Lwowa i okolic. Do akcji bardzo chętnie włączyły się dzieci wraz z Rodzicami, chętnie darując na ten cel biało czerwone znicze.23 października 2020 r zakończyliśmy zbiórkę i znicze dostarczyliśmy do Bytomia – Paniom, które prężnie (od lat) działają w Stowarzyszeniu Wspólnota Polska, niosąc nie ocenioną pomoc mieszkającym tam naszym Rodakom. Serdecznie dziękujemy Szkole Podstawowej nr 2 w Wieliczce za włączenie się do akcji, a przede wszystkim darczyńcom- dzieciom i ich Rodzicom za ofiarność.